سوالات متداول

من در هنگام نصب یک افزونه در وردپرس با خطایی مواجه میشوم که به من میگوید این بسته نمیتواند نصب شود. چه کار کنم؟

به نظر میرسد که شما پس از دانلود پکیج مربوط به افزونه از سایت، تمام پکیج را جهت نصب در سایتتان آپلود کرده اید. این در حالی است که پکیج های قرار گرفته در طراحی، علاوه بر افزونه مورد نظر شما، حاوی موارد دیگری نیز هستند. به همین جهت اگر پکیج دانلودی را مستقیما در سایت خود جهت نصب بارگذاری کنید، با خطا مواجه خواهید شد. جهت رفع این مشکل کافی است ابتدا پکیج را روی کامپیوتر خود از حالت فشرده خارج کرده، سپس فقط فایل مربوط به افزونه را از آن خارج نمونه و بعد فقط همان فایل را جهت نصب در سایت خود بارگذاری کنید تا بدون مشکل قادر به نصب افزونه مورد نظر باشید.

چطور میتوانم با استفاده از دانلود منیجر به دانلود فایل های سایت بپردازم؟

دانلود فایل های سایت از طریق دانلود منیجر نیز میسر است. اما سیستم دانلود سایت به نحوی طراحی شده که شروع دانلود میبایست حتما از طریق سایت صورت بگیرد و در ادامه در صورتی که دانلود منیجر شما دارای تنظیمات مناسب بوده و قادر به دریافت اتوماتیک (کپچر) لینک از مرورگر باشد، لینک به صورت اتوماتیک به دانلود منیجر منتقل خواهد شد. بنابراین جهت دانلود با استفاده از دانلود منیجر، ابتدا از وجود تنظیمات صحیح جهت دریافت لینک از مرورگر در دانلود منیجر خود اطمینان حاصل کنید، سپس با استفاده از مرورگر، وارد پنل کاربری خود شوید و در ادامه در سایت روی لینکی که مایلید دانلود آن آغاز شود کلیک کنید. در این حالت لینک به طور اتوماتیک توسط دانلود منیجر دریافت شده و از آن طریق ادامه داده خواهد شد.

به دنبال محصولی میگردم که در سایت موجود نیست. آیا میتوانم درخواست کنم که این محصول را جهت دانلود در سایت قرار دهید؟

بله، در صورت در اختیار داشتن اشتراک ویژه فعال میتوانید با مراجعه به پنل کاربری خود، برای ما تیکت ارسال کرده و درخواست خود را مطرح کنید. در صورتی که امکان قرار دادن محصول مورد نظر شما در سایت فراهم باشد، این امر در دستور کار قرار گرفته و محصول مورد نظر در آینده به سایت افزوده خواهد شد. البته با توجه به ازدیاد محصولات موجود در سایت و زمان مورد نیاز جهت نگهداری و به روز نگه داشتن آنها، امکان اعلام زمانی دقیق برای افزوده شدن محصول مورد نظر شما به سایت، میسر نیست.